جستجو              
صفحه:   تعداد كل ركوردها : 121  تعداد ركورد در صفحه:
 باريهاي روميزي 
[]

دبيرخانه شوراي نظارت بر اسباب‌بازي به منظور ترويج بازي‌هاي گروهي، فکري و دستي در برگزاري «روز جهاني بازي روميزي» همکاري مي‌کند.

 

به گزارش اداره کل روابط عمومي و امور بين‌الملل کانون پرورش فکري کودکان و نوجوانان، شرکت انديشه‌آفرينان شريف با همکاري شوراي نظارت بر اسباب‌بازي و موسسه فرهنگي و اطلاع‌رساني تبيان و تعدادي از توليدکنندگان اسباب‌بازي همچون هوپا، اوريمان، آکادمي ايسان، روبي، تري‌دي‌فست و بازي آل با همکاري و هماهنگي انجمن بازي‌هاي فکري فدراسيون ورزش‌هاي همگاني روز 7 ارديبهشت هم‌زمان با روز جهاني بازي روميزي رويدادي را با اين موضوع به منظور فرهنگ‌سازي، آموزش و تفريح خانواده‌ها و کودکان در دبستان سروانديشان آفتاب ترتيب داده است.

بر اساس اين گزارش، دورهم انجام شدن اين شکل سرگرمي، از نقاط قوت و برتري‌اش نسبت به بازي‌هاي کامپيوتري است. دوستان و اعضاي خانواده مي‌توانند در کنار يکديگر، فارغ از تفاوت بين نسلي، دور يک ميز جمع شده و از بازي، سرگرمي و معاشرت با يکديگر لذت ببرند.

در اين رويداد دانش‌آموزان با ده‌ها عنوان بازي روميزي با شاخه‌ها و موضوع‌هاي مختلف آشنا شده و آموزش مي‌بينند. کودکان از بازي و رقابت با يکديگر لذت مي‌برند.

آموزش درباره فرايند طراحي اسباب‌بازي، بازي‌هاي گروهي، کارگاه‌هاي روان‌شناسي و هنري براي دانش‌آموزان و اوليا از ديگر بخش‌هاي اين برنامه است.

بر همين اساس، هداياي مختلفي نيز از سوي برگزارکنندگان براي هديه به دانش‌آموزان در نظر گرفته شده است.

در اين رويداد خانواده‌ها و کودکان، از صبح تا شب، با بازي‌هاي روميزي سرگرم مي‌شوند. برگزارکنندگان با آموزش بازي‌ها به شرکت‌کنندگان شرايط لازم براي لذت بردن از اين سرگرمي را به رايگان فراهم مي‌کنند.

بر اساس اين خبر از سال 2012 هر ساله در ماه آوريل، روزي به عنوان روز جهاني بازي‌هاي روميزي يا International Tabletop Day براي بزرگداشت اين نوع سرگرمي برگزار مي‌شود.

در اين روز مراکزي در کشورهاي مختلف، بازي‌هاي روميزي را به رايگان براي بازي در اختيار شرکت‌کنندگان قرار مي‌دهند. اين مراکز را کافه‌ها، خانه‌هاي فرهنگ، موسسه‌هاي آموزشي و کتابخانه‌ها تشکيل مي‌دهند.

گفتني است 66 کشور در نخستين سال برگزاري اين رويداد مشارکت داشتند که در سال دوم اين آمار به 80 کشور از هفت قاره رسيد. استقبال از اين رويداد در سال 2015 تعداد مراکز بازي را به 7هزار نقطه در سراسر دنيا رساند.

اين برنامه ساعت 11 تا 18 روز جمعه 7 ارديبهشت در دبستان سروانديشان در انتهاي خيابان رشيد شمالي، خيابان 180 غربي، نبش کوچه ياس و مراکز ديگر برگزار مي‌شود.

 اصلاحيه 
[ ]

 

 

دبيرخانه شوراي نظارت بر اسباب بازي از ابتداي سال 1396 تا پايان سال 

تشکيل 8 جلسه 412 پرونده متقاضي ثبت و مجوز توليد را مورد بررسي قرار داد.

که از ميان آن ها 224 پرونده گواهي ثبت اسباب بازي و 115 پرونده مجوز توليد اسباب بازي دريافت کرده اند .

گفتني است تعداد 6 پرونده در جلسات کميسيون راي مشروط دريافت کردند که پس از ارائه مستندات لازم و تکميل اسباب بازي، مورد تجديد نظر قرارگرفته و موفق به دريافت گواهي ثبت شده اند .

همچنين در بخش پرونده هاي متقاضي مجوز توليد اسباب بازي7 پرونده پس از کامل کردن اسباب بازي و ارائه مستندات و توضيحات پيرامون اسباب بازي مورد نظر موفق به دريافت مجوز توليد شده اند.

جهت مشاهده ليست کليک کنيد

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 اتحادیه 
[ ]

مصائب صنفی فعالان صنعت اسباب‌بازی/ انتظار ۱۹ ساله برای یک اتحادیه

 

 

 

دبیر شورای نظارت بر اسباب‌بازی گفت: اگر تعداد انجمن‌های مرتبط با اسباب‌بازی به پنج برسد کانونی تشکیل می‌شود که ارزش حقوقی آن در وزارت کار با اتحادیه برابری می‌کند.
محسن حموله دبیر شورای نظارت بر اسباب‌بازی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: ما در سال گذشته توانستیم دو انجمن «کارفرمایان و فروشندگان اسباب‌بازی پولیشی استان تهران» و انجمن «تولیدکنندگان اسباب‌بازی» را در وزارت کار به ثبت برسانیم و اگر  تعداد این انجمن‌ها به عدد پنج برسد کانونی تشکیل می‌شود که ارزش حقوقی آن در این وزارت خانه با اتحادیه برابری می‌کند و می‌تواند از همه امتیازات برخوردار شود.
او به انواع مختلف اسباب‌بازی‌ها اشاره و بیان کرد: اسباب‌بازی‌ها به انواع مختلف چوبی، فلزی، کاغذی، پارچه‌ای و ... تقسیم می‌شوند و هر کدام از این‌ها می‌توانند یک انجمن مستقل داشته باشند و ما امیدواریم در سال پیش رو علاوه بر دو انجمن فروشندگان اسباب‌بازی و تولیدکنندگان، انجمن‌های دیگری هم شکل بگیرد.
حموله با اشاره به ضرورت شکل گیری یک اتحادیه یا انجمن صنفی مستقل برای اسباب‌بازی گفت: مساله مهمی‌ که باید به آن توجه شود این است که ما در کشور، اتحادیه مستقل اسباب‌بازی نداریم تا پیگیر حق و حقوق تولیدکنندگان حتی فروشندگان و واردکنندگان اسباب‌بازی باشد.
دبیر شورای نظارت بر اسباب‌بازی به این که لزوم شکل گیری یک اتحادیه مستقل، ۱۹ سال پیش مطرح شده، اشاره و بیان کرد: پس از شکل گیری شورای نظارت بر اسباب‌بازی، موضوعی که در نخستین جلسه مطرح شده و مورد بررسی قرار گرفته تشکیل اتحادیه مستقل بوده است؛ از این رو دبیر شورا، در آن زمان، مکاتباتی را با وزارت بازرگانی وقت داشت اما از آن زمان تاکنون اتفاقی نیفتاده است.
حموله با اشاره به این که بیش از ۴۰۰ فروشگاه اسباب‌بازی در شهر تهران وجود دارد، گفته بود: براساس قانون امور صنفی اگر ۳۰۰ واحد صنفی در یک حوزه فعالیت کنند، باید اتحادیه مستقلی شکل بگیرد اما هنوز اسباب‌بازی، انجمن صنفی مستقلی ندارد. حتی انجمن خرازی‌ها هم بخشی را به طور تخصصی به واردکنندگان اسباب‌بازی اختصاص نداده یا اتحادیه پلاستیک و نایلون، ساختمان مستقلی را برای طراحان اسباب‌بازی در نظر نگرفته یا تولیدکنندگان اسباب‌بازی‌های چوبی و مقوایی نمی‌دانند باید به کجا مراجعه کنند.
به گفته دبیر شورای نظارت بر اسباب‌بازی، در سال ۹۶، کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی، ۸ جلسه برگزار و ۴۱۲ پرونده بررسی کرده که از این تعداد ۲۲۰ گواهی نامه ثبت و ۱۱۵ مجوز تولید اسباب‌بازی صادر شده است.

 

 هزار نفر ثبت نام 
[ ]

هزارفروشگاه در سامانه شورای نظارت بر اسباب بازی ثبت نام کرده اند

 

 

دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی اعلام کرد: تاکنون ۱۰۰۰ فروشگاه در سامانه شورای نظارت بر اسباب بازی ثبت نام الکترونیک کرده اند.
محسن حموله در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: به منظور معرفی بیشتر هولوگرام‌های شورای نظارت بر اسباب‌بازی در سطح جامعه به ویژه مراکز عرضه این محصولات، طرح ثبت‌نام الکترونیک واحدهای فروش اسباب‌بازی از طریق توزیع برچسب‌های معرفی هولوگرام طی بخشنامه‌ای از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سراسر کشور اجرایی شد. در این طرح واحدهای عرضه این محصولات می‌توانند ضمن دریافت برچسب‌های مورد نظر از سوی اتحادیه‌های مرتبط و ورود به بخش ثبت‌نام الکترونیک، اطلاعات واحد فروشگاهی خود را ثبت و کد ۱۷ رقمی دریافت کنند.
به گفته دبیر شورای نظارت بر اسباب بازی،  این برچسب‌ها دارای کد هفت رقمی است که ثبت‌نام براساس آن صورت می‌گیرد و تمامی فروشگاه‌های عرضه ‌کننده اسباب‌بازی و سرگرمی تولید داخل کشور تنها مجاز به فروش نمونه‌ اسباب‌بازی‌هایی‌اند که دارای هولوگرام شورای نظارت بر اسباب‌بازی باشد؛  بر همین اساس هریک از اسباب‌بازی‌های تولید داخل دارای هولوگرام مخصوص به خود هستند.
حموله همچنین بیان کرد: در این طرح که با عنوان «شناسنامه دار کردن اسباب بازی های ایرانی» و با همکاری مدیران کل کانون پرورش فکری و اتحادیه های مرتبط با اسباب بازی و وزارت صنعت معدن و تجارت در سطح کشور صورت گرفته، تا کنون بیش از هزار فروشگاه در سامانه شورای نظارت بر اسباب بازی ثبت‌نام الکترونیکی داشته و کد۱۷رقمی دریافت کرده اند.
او به اهداف طرح شناسنامه دار کردن اسباب بازی های ایرانی اشاره و بیان کرد: یکی از اهداف این طرح، اطلاع رسانی به فروشندگان و خانواده ها از این موضوع است که اسباب بازی های ایرانی،  برای فروش و توزیع در فروشگاه، باید برچسب هولوگرام ثبت یا مجوز تولید را روی بسته‌بندی خود الصاق کنندتا خانواده ها از طریق پیامک وارسال شماره روی هولوگرام نسبت به اطلاعات اسباب بازی آگاهی پیدا کنند.
حموله همچنین گفت: نکته دیگراین که با توجه به نبود اتحادیه مستقل در حوزه اسباب بازی، تاکنون هیچ آمار جامعی از سطح فروشگاه های اسباب بازی در سطح کشور وجود نداشته و براساس مصوبه شورای نظارت بر اسباب از سال ۹۱تولید کنندگان اسباب بازی های ایرانی باید نسبت به درج هولوگرام برای محصول خود از طریق دبیرخانه شورای نظارت اقدام کنند.

 

 آگهی مناقصه 
[ ]

شرایط مناقصه

 ایکنا 
[ ]

گروه جامعه ــ رئیس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی به تشریح روند صدور مجوز در این حوزه پرداخت و گفت:طرح شناسنامه دار شدن اسباب بازی های ایرانی در سطح کشور انجام شد

 

.

محسن حموله، رئیس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در گفت وگو با ایکنا، با بیان اینکه دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در سال ۱۳۹۶ با توجه به برگزاری هشت جلسه کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب بازی، ۴۱۲ پرونده ثبت و تولید در شورا تشکیل شده است، گفت: از این تعداد، ۲۲۰ عدد گواهی نامه برای ثبت اسباب بازی صادر و ۱۱۵اسباب بازی مجوز تولید اسباب بازی دریافت کرده اند. وی ادامه داد: در همین مورد در بخش اسباب بازی های وارداتی در سطح گمرکات کشور در چهار استان بوشهر، هرمزگان، خوزستان و تهران تعداد ۳۴۵۵ پرونده تشکیل شده است و مجوز ترخیص برای اسباب بازی هایی که مغایرت فرهنگی نداشته اند از سوی شورا صادر شده است. حموله با اشاره به اینکه در سال ۹۶ با توجه به عدم وجود اتحادیه مستقل در صنعت اسباب بازی دو مجوز تشکیل انجمن از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه و اجتماعی برای بخش اسباب بازی های خارجی با عنوان «انجمن کارفرمایی و فروشندگان اسباب بازی و پولیشی استان تهران» و اسباب بازی های ایرانی با عنوان «انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی» (که این مجوز کشوری است) صادر شده است، عنوان کرد: این انجمن ها در حال عضوگیری هستند. وی از دیگر اقدامات و فعالیت های شورای نظارت بر اسباب بازی در سال ۹۶ را مشارکت در برگزاری نخستین کنفرانس ملی اسباب بازی و سرگرمی ایرانی با همکاری دانشگاه الزهرا(س)، داوری آثار رسیده و اعلام برگزیدگان در بخش اسباب بازی های ثبتی و مجوز تولید و ایده بازار در سومین جشنواره ملی اسباب بازی، همکاری در برگزاری سومین جایزه کالاهای فرهنگی با الگوی ایرانی و اسلامی با عنوان جایزه فیروزه و برگزاری نشست های تخصصی در این حوزه را نام برد. حموله تصریح کرد: همچنین در سطح عرضه و فروش نیز شورای نظارت بر اسباب بازی با همکاری کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران از بیش از ۲۵۰ فروشگاه در سطح تهران بازدید به عمل آمده و نظارت فرهنگی و ارشادی لازم انجام پذیرفت وی با تاکید بر اینکه در سال جاری طرح شناسنامه دار شدن اسباب بازی های ایرانی با همکاری مدیران کل کانون استان های کشور و اتحادیه های مرتبط در بخش اسباب بازی های ایرانی در سطح کشور انجام شد، تصریح کرد: تا کنون بیش از هزار فروشگاه اقدام به ثبت نام الکترونیکی خود در سامانه شورای نظارت کرده اند. وی با اشاره به اینکه براساس مصوبه شورای نظارت، اسباب بازی های ایرانی باید برای عرضه و فروش در بازار، برچسب هولوگرام را از شورای نظارت دریافت کنند، عنوان کرد: در همین زمینه از ابتدای سال ۹۶ تا کنون تعداد ۷۴۰ هزار و ۷۷۲ قطعه برچسب هولوگرام ثبت و تولید چاپ و تحویل متقاضیان شده است. حموله در پایان یادآور شد: با توجه به زلزله در استان های کرمان و کرمانشاه با همکاری شورای نظارت بر اسباب بازی تعداد ۱۸ کانکس برای هم میهنان عزیزمان در کوهبنان و تعداد سه کانکس برای سر پل ذهاب و ثلاث از سوی انجمن کارفرمایی و فروشندگان اسباب بازی و پولیشی استان تهران به همراه تعدادی اسباب بازی برای کودکان و نوجوانان این دو استان اهدا شد.

 خبر انجمن 
[ ]

تشکیل انجمن و انتخاب اعضای هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان اسباب بازی

نخستین نشست مجمع عمومی انجمن صنفی تولید کنندگان اسباب بازی بیست و سوم اسفند در محل مرکز آفرینش های فرهنگی کانون برگزار شد . در این نشست، اعضای هیات مدیره و بازرسان انجمن صنفی تولید کنندگان اسباب بازی در حضور نماینده وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی انتخاب شدند

.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون ،در ابتدای این نشست محمد حسین نخ چی از دست اندرکاران تشکیل این انجمن، گزارشی از روند فعالیت های انجام شده ارائه کرد و سپس محسن حموله، رئیس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در سخنانی گفت: امسال این دومین انجمنی است که در حوزه اسباب بازی فعالیت خود را آغاز کرده است.

وی افزود: پیش از این، انجمن کارفرمایی و فروشندگان اسباب‌بازی پولیشی استان تهران به ثبت رسید که در حال عضوگیری است و انجمن صنفی تولید کنندگان اسباب‌بازی نیز با تلاش و مساعدت تمامی دست‌اندرکاران این حوزه توانست مجوز کشوری بگیرد.

حموله در ادامه یادآور شد با توجه به مصوبه شورای نظارت بر اسباب‌بازی، مبنی بر لزوم شکل‌گیری اتحادیه مستقل، مشکلاتی برای شکل گیری اتحادیه وجود دارد که تاکنون با وجود پیگیری‌های متعدد شورا و نهادهای ذی‌ربط، این مهم به سرانجام نرسید به همین دلیل با هم فکری دست‌اندرکاران این حوزه بعد از سومین جشنواره‌ ملی اسباب‌بازی در صدد تکمیل پرونده فرایند مجوز انجمن از سوی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برآمدیم.

رئیس دبیرخانه‌ شورای نظارت بر اسباب‌بازی با اشاره به این‌که حوزه‌ اسباب‌بازی نوید دهنده قابلیت‌های سرمایه‌گذاری تولیدی و درآمدی کلان است اظهار داشت: این عرصه از یک سو دربرگیرنده اقتصاد با تمام مفاهیم آن و از سویی دیگر دربرگیرنده فرهنگ و موضوع‌های مربوط به آن است.

وی ادامه داد، شکوفایی و رونق فرهنگی در حوزه عمومی و در سطح فراگیر و گسترده، منوط به عصر رفاه اجتماعی و متعلق به جوامع برخوردار است، اما این قاعده به معنی نفی نقش نخبگان و تأثیر آفرینش‌های هنری و فرهنگی نیست.

حموله هم‌چنین خاطرنشان کرد، دولت‌های پیشرفته با استفاده از علم اقتصاد، برای تحقق رفاه و جامعه برخوردار در حول محور تنظیم تولید، عرضه، خدمات فرهنگی و مدیریت بهینه منابع در فرایند سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی دخالت می‌کنند و با سیاست‌های حمایتی و هدایتی مناسب برای تشویق مشارکت بخش غیر دولتی در فعالیت‌های فرهنگی و افزایش سرمایه‌گذاری افراد و بنگاه‌های تولیدی، راه را برای رونق اقتصاد و فرهنگ هموارتر می کنند.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد با تشکیل انجمن صنفی، دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی نیز از آراء و نظرهای مشورتی و حقوقی این انجمن‌ها در بهبود فرایند کار بهره گیرد و در ارتقای بهره‌وری منابع و ظرفیت تولید و انتقال دانش و نوآوری، یاری‌رسان شورا در تحقق اهداف و نتایج مطلوب باشد.

گفتنی است در این نشست، با رآی گیری از تولیدکنندگان اسباب بازی، آقایان محمدحسین نخ چی، محسن رجبی، جاوید مقدمی، غلامرضا دیزجی و محمد عیوضی به عنوان اعضای هیئت مدیره و همچنین حامد تأملی، شهرام مقصودی به عنوان بازرس و سعید شادروانان به عنوان عضو علی البدل انتخاب شدند.

 

 سه کانکس کرمانشاه 
[ ]

سه کانکس از سوی انجمن صنفی کارفرمایی فروشندگان اسباب‌بازی و پولیش استان تهران با همکاری شورای نظارت بر اسباب‌بازی به سه خانوار زلزله‌زده استان کرمانشاه اهدا شد

.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، ساخت این کانکس‌ها با هزینه‌ای بالغ بر 96 میلیون ریال و اسکلت‌بندی و کلاف تیرآهن، عایق‌بندی یونولیت فشرده، تزئینات داخلی (پی‌وی‌سی ) 8 میل و در و پنجره آلومینیوم به یک شرکت سازنده کانکس و ویلاهای پیش‌ساخته سفارش داده و پس از آماده شدن به منطقه‌ی زلزله‌زده کرمانشاه ارسال شد.

بر همین اساس با همکاری کانون استان کرمانشاه و شورای نظارت بر اسباب بازی دو عدد از این کانکس‌ها در شهرستان سرپل‌ذهاب و یکی از آن نیز در ثلاث‌باباجانی تحویل خانواده‌های نیازمند شد تا بار دیگر شاهد جلوه‌هایی از مهربانی دست‌اندکاران حوزه اسباب‌بازی کشور باشیم.

گفتنی است: پیش از این نیز انجمن صنفی فروشندگان اسباب‌بازی تهران تعداد 18 کانکس را به خانواده‌های زلزله‌زده شهرستان کوهبنان در استان کرمان اهدا کرده بود.

 

 هشتمین کمیسیون 
[ ]

هشتمین و آخرین جلسه کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در اسفند ماه  سال جاری برگزار شد

 


 در کمیسیون یادشده تعداد 64 پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این تعداد، 33 پرونده ثبتی و 1 پرونده خواستار مجوز تولید و تعداد 30 پرونده مربوط به بخش واردات اسباب بازی در گمرکات مربوط به حوزه ستادی دبیرخانه بودند.

از مجموعه پرونده های ثبتی، 25 پرونده از نظر ثبت بلامانع تشخیص داده شد که از نظر گروه بندی اسباب‌بازی‌ها ،4 پرونده حرکتی مهارتی، 10 پرونده در گروه آموزشی و کمک آموزشی 3 پرونده در گروه فکری، 7 پرونده در گروه فرهنگی‌هنری و 1 پرونده در گروه الکترونیکی و رایانه ای  قرار داشتند.

همچنین از مجموع پرونده‌های متقاضی مجوز تولید با 2 پرونده موافقت شد. و 8 پرونده که درخواست ثبت داشتند به دلیل عدم احراز شرایط ثبت در کمیسیون رأی نیاورد اما با مجوز تولید 1 پرونده موافقت شد و 7 نمونه نیاز به بررسی بیشتر دارد. مجموع پرونده های مجوز تولید در این کمیسیون 1 پرونده است که از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی: 1 پرونده حرکتی مهارتی می باشد.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های ارجاع شده به کمیسیون در 6 گروه مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرند که این گروه‌ها عبارتنداز: ‌حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک آموزشی، فکری، فرهنگی هنری ، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه ای.

حموله گفته است، دبیرخانه شورای نظارت با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های جدید، اقدام به تهیه لیستی برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب بازی که (بعضاً جوانان هستند) به جامعه تولید کنندگان است. طوری که این معرفی، سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارات تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مطمح نظر قرار گیرد

دانلود لیست نتایج هشتمین کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز .

 کنفرانس 2 
[]

صفحه:   تعداد كل ركوردها : 121  تعداد ركورد در صفحه:
صفحه اصلي ارتباط با ما در باره ما نقشه سايت