جستجو              
صفحه:   تعداد كل ركوردها : 145  تعداد ركورد در صفحه:
 ثبت نام عمومی 
[ ]

ثبت‌نام بخش عمومی نمایشگاه چهارمین جشنواره ملی اسباب ‏بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با عنوان نمایشگاه ترویجی بازی

اسباب‏‌بازی آغاز شدهاست

 

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل  کانون، جشنواره ملی اسباب‏‌بازی امسال دارای دو بخش نمایشگاهی «عمومی» و «تخصصی» در فضاهای جداگانه است که پیش‌تر فراخوان بخش تخصصی آن اعلام شده بود و اکنون دبیرخانه جشنواره، فراخوان بخش عمومی این رویداد فرهنگی را نیز منتشر کرده است.

بر همین اساس در نمایشگاه ترویجی بازی و اسباب‏‌بازی، با تاکید بر کاربردها و کارکردهای گوناگون بازی و اسباب‌بازی کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان، به بازی‌های مختلفی چون بازی‏‌های حرکتی و مهارتی، فکری و رومیزی، بومی و محلی پرداخته خواهد شد و والدین، مربیان و معلمان تاثیرات آموزشی و فرهنگی بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها را در ارتقای مهارت‌های مورد نیاز فرزندان و شاگردان خود ملاحظه خواهند کرد.

این نمایشگاه قرار است با همکاری ستاد توسعه فن‌آوری‏‌های نرم و هویت‌‏ساز معاونت علمی و فن‌آوری ریاست‏‌جمهوری و انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی و با مشارکت فعالان این عرصه و ارایه دهندگان خدمات مرتبط با بازی واسباب بازی اعم از نهادها و سازمان های دولتی، شرکت ها و موسسات بخش خصوصی و سازمان‌های مردم نهاد برگزار شود.

هدف از برگزاری این نمایشگاه، ارایه ظرفیت‌های آموزشی، تربیتی، فرهنگی و درمانی بازی و اسباب‌بازی به‌‏صورت عملی و عینی به عموم مخاطبان اعم از کودکان، نوجوانان و بزرگ‌سالان به ویژه والدین و مربیان اعلام شده است.

از دیگر اهداف این نمایشگاه، معرفی خدمات بازی محور نهادها و سازمان‌های دولتی و خصوصی در سطح کشور است که به منظور حمایت از خدمات و کالای ایرانی و توسعه کسب و کارهای مبتنی بر بازی و اسباب‏بازی انجام می‏‌شود و ابعاد ترویجی صنعت اسباب‌بازی را به نمایش خواهد گذاشت.

بر اساس این گزارش تمامی سازمان‏ها و نهادها، شرکت‌ها و موسسه‌ها و سازمان‏های مردم نهاد ارایه دهنده خدماتی چون مشاوره بازی، بازی درمانی، آموزش از طریق بازی، فضاهای بازی آموزشی، مسابقات و رویدادهای بازی محور و... برای حضور در این نمایشگاه می‏‌توانند به نشانی www.irantoyassociation.com مراجعه و درخواست ثبت‏‌نام کنند. متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می‏توانند با شماره ۰۹۳۵۰۸۰۸۸۷۰ تماس بگیرند.

چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از 26 تا 30 آبان 1397 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

 ثبت نام نمایشگاه 
[ ]

پـیش‌ثـبت‌نام اینترنتی شرکت در نشست‌ها و کـارگـاه‌های تخـصصـی چـهارمین جـشنواره ملی اسـباب بازی در وب سایت انـجمن تـولید  اسباب کـنندگـان اسـباب بـازی آغـاز شـد

 

 

بـه‌گـزارش اداره‌کـل روابـط عـمومی و امـور بین‌المـلل کـانـون، عـلاقه‌مـندان و

دست‌اندرکاران صنعت اسباب‌بازی ایران می‌توانند برای شرکت در این نشست‌ها و کارگاه‌های علمی‌تخصصی به نشانی اینترنتیwww.irantoyassociation.com و بخش رویدادهای سایت انجمن مراجعه و ثبت‌نام کنند.

 این کارگاه‌ها و نشست‌ها در چهار محور تولیدکنندگان، توزیع کنندگان، روان‌شناسان و طراحان برنامه‏‌ریزی شده و از 27 تا 30 آبان 1397 هم‌زمان با برگزاری چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، برگزار برپا می‌شود.
بر اساس این خبر عنوان پیشنهادی برای کارگاه‌ها، مهارت‌های یک فروشنده اسباب‌بازی، چالش‌های قیمت‌گذاری در تولید و فروش اسباب‌بازی، بازارهای نو در صنعت اسباب‌بازی، حقوق مالکیت فکری در صنعت اسباب‌بازی، تعامل صنعت چاپ و صنعت اسباب‌بازی، طراحی و ساخت اسباب‌بازی‌های علمی، طراحی فرایند و مکانیک بازی در اسباب‌بازی‌های رومیزی، چالش‌های مالیاتی در دنیای اسباب‌بازی، پیوند کتاب‌ها و اسباب‌بازی‌ها، نقش اسباب‌بازی‌ها در الگوی‌های نوین تدریس، طراحی و اجرای رویدادهای بازی محور، کارگاه مرچندایزینگ؛ بازارپردازی شخصیت در اسباب‌بازی، و کارگاه طراحی بازی ها و اسباب بازی های حرکتی است که در صورت رسیدن به حدنصاب هر کارگاه به مدت 4 ساعت آموزشی از ساعت 9 تا 13 و برنامه نشست‏‌ها از ساعت 14 تا 18 روزهای برگزاری جشنواره در نظر گرفته شده است.
علاقه‌مندان برای آگاهی بیشتر در مورد برنامه نشست‏‌ها و کارگاه‏‌ها و شرایط پرداخت هزینه ثبت‌نام می‌‏توانند با شماره 09394939253 تماس بگیرند.

 پوستر نمایشگاه 
[ ]

پوستر چهارمین جشنواره‌ی ملی اسباب‌بازی کانون با طرحی از نشان 

 اصلی این رویداد که تکه‌ای از یک جورچین (پازل) است طراحی و منتشر شد

 

 

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، محمدرضا احمدی‌راد طراح این پوستر در این باره گفت: در این پوستر از لگوی اصلی سه دوره گذشته جشنواره به شکل حجمی و به عنوان دروازه‌ی ورودی این رویداد استفاده کردیم.

وی افزود: رنگ قرمز لگوی جشنواره ملی اسباب‌بازی در پوستر این رویداد نشان از هیجان، شادی و سرزندگی در فضایی با آسمان آبی و چمن سبز دارد که محیطی مطلوب و حال خوب را به افراد القا می‌کند.

احمدی‌راد وجود پرچم پرافتخار جمهوری اسلامی به عنوان نماد ملی ایران به همراه تصویر برج‌های میلاد و آزادی تهران در این طراحی را نشانه‌هایی برای آگاهی‌بخشی از محل برگزاری این رویداد عنوان کرد.

این گرافیست و طراح  هم‌چنین یادآور شد تصویرهایی از خانواده‌ها و کودکان و نوجوانان در حال حرکت و عبور از دروازه‌ برای ورود به محل برگزاری جشنواره اسباب‌بازی طراحی کردیم تا مخاطبان این رویداد ملی و فرهنگی را به جامعه معرفی کنیم.

چهارمین جشنواره و نمایشگاه ملی اسباب‌بازی با شعار «تمرین زندگی» طی روزهای 26 تا 30 آبان 1397 در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در خیابان حجاب تهران برپا می‌شود

 خبر تمرین 
[ ]

تمرین زندگی»، شعار چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اعلام و از پوستر پیشنهادی جشنواره رونمایی شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در دومین نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با  این حوزه خسرو سلجوقی مجری برنامه توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان که از سوی دبیرخانه جشنواره دعوت شده بود به بیان سخنانی در حوزه اسباب‌بازی‌ها و بهره‌گیری از فضای مجازی پرداخت و گفت: جشنواره ملی اسباب‌بازی می‌تواند فعالیت‌های نوآورانه به دنبال داشته باشد.

وی افزود: بر اساس پژوهشی که در سال 96 صورت گرفت 66 درصد کودکان 3 تا 5 سال ایران از وسایل الکترونیکی استفاده می‌کنند که در 27 درصد آن‌ها این ابزار الکترونیکی مال خود کودک است و باز از این تعداد 87 درصد فعالیت بچه‌ها با این وسایل الکترونیکی بازی است که بسیار قابل تامل است.

سلجوقی در ادامه با اشاره به فرآینده «ایده تا محصول» یادآور شد: در این فرآیند 15 نهاد با هم همکاری می‌کنند تا یک ایده به محصول تبدیل شود که در این مسیر ابتدا و انتهای فرآیند، منابع مالی مهم‌ترین موضوع است اما در بخش‌های میانی خیلی مسایل مالی مطرح نیست بنابراین باید تلاش کنیم بازی‌هایی را مطرح و ارایه کنیم که در آن بچه‌ها  بتوانند ایده بدهند، تولید کنند و از نظر اقتصادی هم بازگشت سرمایه داشته باشند.

مجری سند حمایتی و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودک و نوجوان وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات در ادامه بیان کرد: امروزه فضای مجازی ایجاب می‌کند نوع بازی‌ها با گذشته متفاوت باشد و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان دارای ظرفیت‌های تخصصی بسیار خوبی در زمینه‌های مختلف است که می‌تواند در این حوزه بسیار تاثیرگذار باشد.

محسن حموله دبیر چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در ادامه به بیان سخنانی در این زمینه پرداخت و گفت همه ما معتقدیم  بازی، تمرین زیستن، آزمودن، تجربه کردن و... است، برهمین اساس شعار این دوره از جشنواره نیز «تمرین زندگی» نام گرفت.

وی هم‌چنین در زمینه فعالیت کمیته داوری جشنواره یادآور شد در یک سال گذشته 412 پرونده برای ثبت و صدور مجوز به دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی رسیده که از این میان 224 مورد به ثبت رسیده و 115 اسباب‌بازی نیز مجوز تولید دریافت کرده است که برترین‌های یک سال گذشته از سوی داوران در بخش‌های مختلف انتخاب و معرفی خواهد شد.

حموله در ادامه از انتشار فراخوان کمیته‌ی علمی این رویداد در آینده نزدیک خبر داد و افزود: برپایی نشست‌ها و کارگاه‌هایی هم‌زمان و بعد از برگزاری جشنواره برنامه‌ریزی شده که زمان‌ آن‌ها نیز به زودی مشخص می‌شود.

در دومین نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه اسباب‌بازی چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی علاوه بر رونمایی از پوستر پیشنهادی و شعار این دوره، اعضای کمیته‌های مختلف این رویداد به ارایه گزارش‌هایی از فعالیت‌های صورت گرفته برای برگزاری هر چه مطلوب‌تر چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی پرداختند.

براساس این گزارش ابتدا حامد رهنما مدیرکل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون و دبیر کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی جشنواره از برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته برای بهره‌گیری بهتر از شبکه‌های اجتماعی، گفت‌وگو با مدیران سایت آپارات برای اطلاع‌رسانی ویژه در ایام جشنواره، پیگیری مجوزهای لازم برای تبلیغ‌های محیطی در سطح شهر تهران و تعامل با شهرداری‌ها خبر داد و گفت: تمام تلاش خود را به کار خواهیم گرفت تا اطلاع‌رسانی گسترده و با کیفیت از این رویداد ملی صورت گیرد.

پشتیبانی جشنواره دومین کمیته‌ای بود که نماینده آن در این نشست به ارایه گزارش خود از برنامه‌ریزی برای آماده‌سازی‌ سالن‌های نمایشگاهی، کنفرانس، آمفی تئاترها، تاسیسات، فضاسازی و... پرداخت.

مسئولان کمیته هماهنگی نهادها و سازمان‌های مرتبط با حوزه اسباب‌بازی‌ و کمیته علمی جشنواره نیز ضمن بیان فعالیت‌های انجام گرفته در هر حوزه به پرسش‌هایی که از سوی برخی اعضای نشست مطرح شد پاسخ گفتند.

 در ادامه این نشست دست‌اندرکاران حوزه اسباب‌بازی و نمایندگان سازمان‌ها و نهادهای مرتبط به بیان نقطه‌نظرها و پیشنهادهای خود در زمینه برگزاری بهتر برنامه‌ها، طراحی پوستر، شعار جشنواره و... پرداختند.

 دومین نشست برنامه‌ریزی و هماهنگی با سازمان‌ها و نهادهای مرتبط با حوزه اسباب‌بازی چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در روز دوشنبه 20 شهریور در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون پرورش فکری واقع در خیابان حجاب تهران برگزار شد.

جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری 26 تا 30 آبان‏ سال 1397 با رویکرد حمایت از کالای ایرانی و با هدف برقراری ارتباط میان طراحان، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در حوزه اسباب‌بازی با مشارکت انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی ایران و معاونت علمی و فن‌آوری ریاست‌جمهوری برگزار می‏شود.

 خبر مهر اتحادیه 
[ ]

عدم هماهنگی اتحادیه نایلون و پلاستیک با شورای نظارت بر اسباب بازی

 

 دبیر چهارمین جشنواره اسباب‌بازی عدم هماهنگی اتحادیه نایلون و پلاستیک با شورای نظارت بر اسباب‌بازی را موجب اختلال و عدم تاثیرگذاری حوزه اسباب‌باری می‌داند

شورای نظارت بر اسباب‌بازی را موجب اختلال و عدم تاثیرگذاری حوزه اسباب‌باری می‌داند.

محسن حموله، دبیر چهارمین جشنواره اسباب‌بازی به خبرنگار مهر گفت: اتحادیه نایلون و پلاستیک که متولی امور مربوط به تولیدکنندگان، توزیع، پخش و فروشندگان اسباب بازی ایران است به دلیل عدم شناخت، نداشتن اطلاعات مورد نیاز و کافی و عدم احاطه در حوزه اسباب‌بازی که در رشد و پرورش و ابعاد مختلف شخصیت کودکان و نوجوانان تاثیر به‌سزایی دارد، سبب اختلال و عدم هماهنگی و ایفای نقش موثر اتحادیه و کم توجهی به این حوزه تاثیرگذار شده است.

او ادامه داد: همچین هیچ‌گونه هماهنگی و تعامل کاری با دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی از سوی اتحادیه نایلون و پلاستیک انجام نگرفته است با توجه به اینکه این اتحادیه یکی از اعضای شورای سیاست‌گذاری شورای نظارت بر اسباب بازی است. به دلیل کم کاری، بی‌توجهی و تعلل در انجام وظایف محوله از سوی اتحادیه نایلون و پلاستیک از سال گذشته تولیدکنندگان اسباب‌بازی مجوز فعالیت انجمن اسباب‌بازی را با پیگیری و تعامل با شورای نظارت بر اسباب‌بازی اخذ کرده‌اند. 

حموله با اشاره به اینکه هم‌اکنون بهترین و مناسب‌ترین زمان است تا اتحادیه نایلون و پلاستیک با این انجمن و شورای نظارت بر اسباب‌بازی در تعامل باشد، بیان کرد: باید این اتحادیه هماهنگی‌های لازم را برای رفع مشکلات و دغدغه‌های این قشر داشته باشد. با عنایت به شعار امسال مبنی بر حمایت از تولید و کالای ایرانی و تاکید مقام معظم رهبری بر این امر، باید تمامی دستگاه‌های دولتی و غیر دولتی و مردم نهاد عزم خود را برای رسیدن به این هدف مهم و تاثیرگذار جزم کنند و از هیچ کوششی در این باره دریغ نورزند. البته اسباب بازی‌های وارداتی نیز تحت مدیریت اتحادیه خرازی است که نبود یک اتحادیه مستقل در صنعت اسباب‌بازی نیز سبب بلاتکلیفی در این حوزه شده است.

به گفته دبیر چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی، شورای نظارت بر اسباب‌بازی در سال گذشته طرح برچسب‌های فروشگاه‌های اسباب‌بازی را در سطح کشور با همکاری اتحادیه‌های مرتبط اجرا کرد در این طرح فروشگاه‌ها باید به سامانه شورا مراجعه و ثبت‌نام اینترنتی خود را انجام دهند و کد رهگیری دریافت کنند و این طرح تحت عنوان اسباب‌بازی های ایرانی شناسنامه‌دارشدند. این برچسب‌ها به فروشنده و مخاطبان آگاهی می‌داد که اسباب‌بازی ایرانی باید برچسب هولوگرام شورای نظارت بر اسباب‌بازی را بر روی بسته‌بندی خود الصاق کند و این هولوگرام همان شناسنامه اسباب‌بازی است. ولی اتحادیه نایلون و پلاستیک در این زمینه اصلا همکاری و تعامل دوسویه نداشته‌ است.

 نمایشگاه دنیای 
[ ]

 

 خبر اعتماد 
[]

 

جزئیات چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی اعلام شد

کمیته علمی جشنواره ملی اسباب‌بازی، خبر از برگزاری برنامه‌های علمی در
چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در آبان ماه امسال داد.

اعتمادآنلاین| آیدین مهدی‌زاده مسئول کمیته علمی چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی گفت: برنامه‌های علمی جشنواره ملی اسباب‌بازی در سه بخش همایش یک روزه، نشست‌های تخصصی دست‌اندرکاران صنعت اسباب‌بازی و کارگاه‌های آموزشی در حال برنامه ریزی و اجرا است.

وی ادامه داد: در بخش همایش یک روزه که به مرور مهم‌ترین اخبار و اتفاقات سالانه صنعت اسباب‌بازی ایران خواهد پرداخت، تولیدکنندگان، توزیع‌کنندگان، روانشناسان و طراحان اسباب‌بازی درباره لزوم تأسیس رشته طراحی اسباب‌بازی در دانشگاه‌های کشور با استادان و هیئت علمی دانشگاه‌ها به بحث و تبادل نظر می‌پردازند.

 

به گفته مهدی‌زاده، رشته طراحی اسباب بازی در مقطع کارشناسی ارشد توسط دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی با همکاری دانشگاه الزهرا چندین سال است که مصوب شده و باید محتوای دروس توسط این دانشگاه تدوین و ارایه شود تا نسبت به جذب دانشجو اقدام شود.  

وی افزود: نشست‌های تخصصی در این بخش‌ حوزه‌های مختلف صنعت اسباب‌بازی به بررسی راهکارهای ارتباط و انسجام بیشتر ارگان‌ها و  مؤسسات مرتبط با این صنعت می‌پردازند و سعی در این خواهند داشت خلاهای اجرایی و ارتباط دست کم چهار حوزه مهم صنعت اسباب‌بازی شامل تولیدکنندگان، روانشناسان، توزیع‌کنندگان و طراحان را  بررسی کنند.

 

مسئول کمیته علمی چهارمین جشنواره ملی اسباب‌بازی درباره کارگاه‌های آموزشی عنوان کرد: در این جشنواره مجموعه بسیار متنوعی از کارگاه‌های آموزشی نیم‌روزه در نظر گرفته شده است که هر کدام سعی دارد بخشی از نیازهای علمی و تخصصی دست‌اندرکاران حوزه اسباب‌بازی را پوشش دهد. عناوین کارگاه‌ها متناسب با نیازهای روز صنعت اسباب‌بازی در بیش از 12 عنوان طراحی شده است که نسبت به حد نصاب ثبت‌نام متقاضیان اجرا خواهد شد.

 

وی درباره بخش‌های جانبی جشنواره ملی اسباب‌بازی اظهار کرد: از ویژگی‌های این دوره جشنواره ملی اسباب بازی، تخصصی برگزارشدن بخش‌های مختلف جشنواره است که در همین خصوص شرکت در تمامی نشست‌ها و کارگاه‌ها مستلزم ثبت نام دقیق افراد خواهد بود.

همچنین این کمیته از ایجاد وبگاه ثبت نام اختصاصی برای علاقه‌مندان در برنامه‌های علمی پیش از برگزاری جشنواره خبر داد.

 

جشنواره ملی اسباب‌بازی، از تاریخ 26  تا 30  آبان‌ماه سال جاری، به مدت پنج روز در محل مرکز آفرینش‌های هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می‌شود.

 رجبی مهر 
[]

 جشنواره ملی اسباب بازی محصولات وارداتی ندارد؛تماما ایرانی 

 مسئول کمیته نمایشگاه تخصصی جشنواره ملی اسباب بازی می‌گوید، برای نمایش دستاوردهای تولیدکنندگان ایرانی، محصولات خارجی و وارداتی را در جشنواره حذف کردیم. جشنواره حذف کردیم.

محسن رجبی، مسئول کمیته نمایشگاه تخصصی جشنواره ملی اسباب بازی و عضو هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی ایران با اشاره به شرایط خاص اقتصادی این‌روزهای کشورمان به خبرنگار مهر گفت: شرایط خاص اقتصادی این روزهای کشور و توجه به تولیدکنندگان ایرانی و تشویق مصرف‌کنندگان به استفاده از تولیدات و محصولات ایرانی، مسئولیت برگزارکنندگان چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی و مخصوصا بخش نمایشگاه تخصصی این رویداد را حساس‌تر کرده است.

وی ادامه داد: با توجه به حساسیت شرایط موجود، تلاش می‌کنیم تا با رویکرد توجه به محصولات ایرانی، نمایشگاهی از همه جهات متفاوت و البته با کیفیت نسبت به دوره‌های گذشته برای معرفی دستاوردهای صنعت اسباب‌بازی ایران داشته باشیم.   

مسئول کمیته نمایشگاه تخصصی جشنواره اسباب‌بازی با اشاره به برنامه‌ریزی‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برای برگزاری نمایشگاه تخصصی در جشنواره اسباب‌بازی، تصریح کرد: قرار است در این نمایشگاه فقط محصولات تولیدکنندگان ایرانی حضور داشته باشد. به همین منظور با همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی در حال هماهنگی اولیه جهت حضور حداکثری تولیدکنندگان ایرانی در این نمایشگاه هستیم. همچنین در نمایشگاه امسال تولیدکنندگان اسباب‌بازی‌ها، سرگرمی‌های علمی و آموزشی، بازی های فکری و ابزارهای آموزشی، عروسک‌ها و سایر محصولات مرتبط حضور داشته باشند.  

وی افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های اولیه، تصمیماتی گرفته شده که حداکثر حمایت از تولیدکنندگان ایرانی از سوی دبیرخانه جشنواره، نهادها و سازمان‌های مربوطه صورت بگیرد. همچنین برای سهولت و آرامش تولیدکنندگان در این نمایشگاه تلاش می‌کنیم که شرایط خوبی را برای حضور این بخش تاثیرگذار در صنعت اسباب بازی ایجاد کنیم.

جشنواره اسباب‌بازی کاملا ایرانی

به گفته رجبی، نمایشگاه از دو نظر کاملا تخصصی اجرا خواهد شد، ابتدا شرکت‌کنندگان و غرفه‌داران هستند که برای اولین بار فقط از تولیدکنندگان داخلی که عضو انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی هستند دعوت می شود تا در نمایشگاه حضور داشته باشند که این به نوبه خود یک تحول و نگاه متفاوت در برگزاری نمایشگاه‌های اسباب‌بازی در ایران است. زیرا معمولا نمایشگاه‌های اسباب‌بازی با حضور پخش‌کنندگان و فروشندگان اسباب‌بازی که بخش زیادی از محصولات‌شان خارجی و وارداتی هستند، برگزار می‌شود و ما تصمیم داریم که در نمایشگاه امسال هیچ‌گونه محصول غیرایرانی نداشته باشیم و عرصه برای نمایش دستاورهای تولیدکنندگان ایرانی کاملا آماده باشد.

وی با اشاره به دعوت فعالان اسباب‌بازی به جشنواره گفت: مسلما برنامه‌ریزی‌ها برای اطلاع‌رسانی مناسب، انجام خواهد شد تا تمامی فعالان حوزه اسباب‌بازی از نمایشگاه بازدید داشته باشند در واقع بخش اصلی از بازدیدکنندگان نمایشگاه نیز افراد، موسسات و مجموعه‌های تخصصی خواهند بود. به همین منظور دعوت‌نامه‌های در حال آماده‌سازی تا برای مخاطبان مخصوص مانند توزیع‌کنندگان، پخش‌کنندگان اسباب‌بازی، فروشندگان، طراحان، روان‌شناسان نمایشگاه ارسال شود تا در نمایشگاه حضوری فعال و مثبت داشته باشند.  

هم‌افزایی میان تولیدکنندگان و صنایع خدماتی

رجبی عنوان کرد: نکته مثبت در مورد نمایشگاه امسال این است که برای نخستین‌بار  می‌خواهیم از صنایع تولیدی و خدماتی برای تولیدات بهتر اسباب‌بازی را در اختیار تولیدکنندگان قرار دهیم، و تصمیم گرفتیم از مجموعه‌هایی مانند چاپخانه‌دارن، قالب‌سازان پلاستیک، تزریق‌کنندگان، طراحان‌گرافیک و کارتن‌سازها که هر کدام نقش ارزنده‌ای در تولید اسباب‌بازی ایفا می‌کنند، دعوت کنیم تا تعامل خوبی میان این مجموعه‌ها و تولیدکنندگان صورت بگیرد.

وی ادامه داد: رویکرد اصلی ما در نمایشگاه تخصصی، توجه به تولیدکنندگان کوچک و مجموعه‌هایی است که تنها یک محصول برای عرضه به بازار دارند، سعی می‌کنیم که این تولیدکنندگان را در کنار شرکت‌ها و مجموعه‌های بزرگ و با تجربه در صنعت اسباب‌بازی در نمایشگاه حضور داشته باشند تا هم‌افزایی و تعامل میان این بخش‌های مختلف صنعت اسباب‌بازی ایجاد شود.

به گفته رجبی، در این نمایشگاه تخصصی برنامه‌های مفصلی هم برای خانواده‌ها و کودکان که مصرف‌کنندگان اصلی این محصولات هستند نیز در نظر گرفته شده است و در حال هماهنگی برپایی فروشگاهی در محل این نمایشگاه از اسباب‌بازی‌های ایرانی  هستیم تا خانواده‌ها با خیال راحت محصولات ایرانی با کیفیت در این نمایشگاه را خریداری کنند.

وی درباره ثبت‌نام تولیدکنندگان و شرکت‌کنندگان در نمایشگاه تخصصی اظهار کرد:  بستر مناسب اینترنتی بر روی سایت انجمن تولیدکنندگان اسباب بازی در حال آماده سازی است و به زودی اطلاع‌رسانی در این زمینه انجام خواهد شد.  چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی توسط کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از ۲۶ تا ۳۰ آبان ماه در محل مرکز آفرینش های فرهنگی هنری برگزار می‌شود.

 خبر مهر - تاملی 
[ ]

سرانه مصرف اسباب بازی در ایران حدود10 دلار:میانگین جهانی 30دلار

یک کارشناس اسباب بازی می گوید :سرانه مصرف اسباب بازی در ایران حدود 10

دلار است که نسبت به میانگین جهانی ـ حدود ۳۰ دلارـ رقم بسیار پایینی است.

حامد تأملی، مسئول کمیته هماهنگی نهادها و سازمان‌های مرتبط با حوزه اسباب‌بازی چهارمین جشنواره ملی اسباب بازی در باب لزوم ترویج بازی و اسباب بازی به خبرنگار مهر گفت: سرانه مصرف اسباب بازی در ایران حدود ۱۰ دلار است که نسبت به میانگین جهانی ـ حدود ۳۰ دلارـ رقم بسیار پایینی است و همین شاخص به تنهایی لزوم ترویج و گسترش مصرف اسباب‌بازی میان کودکان و نوجوانان را یادآوری می‌کند. در این میان نقش نهادها و سازمان‌های مرتبط با حوزه اسباب‌بازی اعم از دولتی و خصوصی بسیار اهمیت دارد.

داور سومین دوره جشنواره ملی اسباب‌بازی تصریح کرد: در دوره‌های قبل جشنواره اسباب‌بازی سعی شد تا از ظرفیت‌های نهادها و سازمان‌ها در همین راستا استفاده شود ولی آنطور که باید و شاید همکاری و همگرایی صورت نگرفت به همین دلیل در این دوره به‌صورت ویژه از مجموعه فعالان حوزه ترویج سرگرمی و اسباب‌بازی دعوت به عمل آمده و برنامه‌های متنوعی برای آنها طرح‌ریزی شده است.

وی در خصوص برنامه‌های این کمیته عنوان کرد: در این بخش قرار است کاربردها و کارکردهای گوناگون بازی و اسباب‌بازی بصورت عملی و عینی برای کودکان و نوجوانان، والدین و مربیان به نمایش در می‌آید. کودکان و نوجوانان به بازی‌های مختلفی همچون بازی‌های حرکتی و مهارتی، فکری و رومیزی، بومی و محلی خواهند پرداخت و والدین و مربیان تاثیرات آموزشی و فرهنگی بازی‌ها و اسباب‌بازی‌ها را در ارتقای مهارت‌های گوناگون مورد نیاز فرزندان و شاگردان‌شان خواهند دید.

به گفته تأملی برگزاری این جشنواره فرصت خوبی است تا شرکت‌ها و موسسات خدمات بازی محور خود را در معرض عموم قرار داده و نمونه‌ای از فعالیت‌های خود را به نمایش بگذارند. کمیته هماهنگی نهادها و سازمان‌های مرتبط با حوزه اسباب‌بازی نیز در جهت تسهیل حضور دانش‌آموزان با نهادهای مربوط مذاکراتی را ترتیب داده است تا در طول برگزاری نمایشگاه، مدارس از خدمات آموزشی بازی محور بهره‌مند شوند و با آشنایی و آگاهی بیشتر از روش‌ها و فرآیندهای نوین آموزش بازی محور در جهت استفاده از آنها در محیط مدرسه گام بردارند.

وی افزود: حضور مدارس در نمایشگاه در زمانبندی از قبل مشخص شده و براساس تمایل و انتخاب آنها انجام خواهد شد. در همین راستا فضایی نیز در این بخش از نمایشگاه برای والدین و مربیان تعبیه شده است تا با همکاری نهادها و سازمان ها کارگاه های کاربردی و عملی برگزار کنند.

این طراح اسباب‌بازی اظهار کرد: بخش‌های جانبی نمایشگاه می‌تواند تعامل میان تولیدکنندگان اسباب‌بازی با کودکان را پررنگ تر کند و تولیدکنندگان را بیش از پیش با نیازهای کودکان و نوجوانان آشنا سازد. از سویی دیگر فرصت مغتنمی است برای اینکه عیار اسباب‌بازی‌های خود را در مواجهه با بازی کودکان و نوجوانان به عنوان مخاطبان اصلی صنعت اسباب‌بازی بسنجند.

تاملی در پایان افزود: نمایشگاه، مقدمه‌ای است برای راه‌اندازی مرکز دائمی ترویج بازی و اسباب‌بازی که امید است با نتایج مطلوبی از جشنواره حاصل شود تا هم باعث هم‌گرایی و هم‌افزایی نهادها و سازمان های مرتبط شود و هم در آینده شاهد راه‌اندازی این مرکز برای ارائه خدمات مرتبط با بازی و اسباب‌بازی در طول سال به عموم کودکان و نوجوانان باشیم.

جشنواره از 26 لغایت 30 آبان در مرکز آفرینش ها ی فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

 نتایج کمیسیون 30/4 
[]

نتایج بررسی دومین جلسه کمیسیون ثبت طرح و صدور  مجوز اسباب‌بازی کشورسال1397

 

دومین جلسه کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب بازی در تیر سال جاری برگزار شد.

 در کمیسیون یادشده تعداد 91 پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این تعداد، 62 پرونده ثبتی، 6 پرونده خواستار مجوز تولید، 5 پرونده از کمیسیون قبل و تعداد 18 پرونده مربوط به بخش واردات اسباب بازی در گمرکات مربوط به حوزه ستادی دبیرخانه بود.

از مجموع پرونده های ثبتی، 43 پرونده از نظر ثبت بلامانع تشخیص داده شد که 5 مورد از کمیسیون قبل به این کمیسیون منتقل شد. از نظر گروه بندی اسباب‌بازی‌ها ،3 پرونده حرکتی مهارتی 7 پرونده در گروه آموزشی و کمک آموزشی 18 پرونده در گروه فکری، 10 پرونده در گروه فرهنگی‌هنری و 5 پرونده در گروه الکترونیکی و رایانه ای  قرار داشتند. 4 پرونده نیز به دلیل این که نیاز به بررسی بیشتر داشت، به کمیسیون بعدی ارجاع شد.

همچنین از مجموع پرونده‌های متقاضی مجوز تولید با 21 پرونده موافقت شد و 1 پرونده رد شد.  پرونده های متقاضی  مجوز تولید در این کمیسیون از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی: 7 پرونده حرکتی مهارتی،  11  پرونده فکری و 2 پرونده آموزشی و 2 پرونده فرهنگی هنری  است.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های ارجاع شده به کمیسیون در 6 گروه مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرند که این گروه‌ها عبارتنداز: ‌حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک آموزشی، فکری، فرهنگی هنری ، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه ای.

گفتنی است، دبیرخانه شورای نظارت با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌های جدید و در سال حمایت از تولید ملی و کالاهای ایرانی اقدام به تهیه فهرستی از اسباب بازی های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب بازی که (بعضاً جوانان هستند) به جامعه تولید کنندگان است. طوری که این معرفی، سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارات تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مطمح نظر قرار گیرد.

  جهت مشاهده لیست کلیک کنید

صفحه:   تعداد كل ركوردها : 145  تعداد ركورد در صفحه:
صفحه اصلي ارتباط با ما در باره ما نقشه سايت