جستجو              
صفحه:   تعداد كل ركوردها : 262  تعداد ركورد در صفحه:
 کمسیون پنجم 
[]
ثبت ۳۴ مجوز تولید و ۲۱ طرح در شورای نظارت بر اسباب‌بازی

پنجمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در سال ۱۳۹۸ به بررسی ۷۷ پرونده اختصاص یافت و نتایج آن اعلام شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این کمیسیون ۳۴ اسباب‌بازی مجوز تولید دریافت کرد و طرح ۲۱ نمونه نیز به ثبت رسید.

بر اساس این گزارش وضعیت ۱۶ پرونده نیز در پنجمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی مشروط اعلام شد و ۴ مورد - که از کمیسیون قبل منتقل شده بود - تعیین تکلیف شد.

هم‌چنین تعیین تکلیف سه نمونه اسباب‌بازی به‌منظور بررسی بیشتر به کمیسیون بعدی موکول شد و سه پرونده نیز در این کمیسیون تایید نشد.

بر همین اساس از میان پرونده‌های به ثبت رسیده سه مورد در گروه حرکتی مهارتی، سه سرگرمی در گروه آموزشی و کمک‌آموزشی، ۱۰ نمونه در گروه فکری، پرونده سه اسباب‌بازی در گروه فرهنگی‌هنری، ۱ مورد در گروه کمک درمانی و ۱ پرونده در گروه الکترونیکی و رایانه‌ای  قرار دارد.

هم‌چنین پرونده‌های متقاضی مجوز تولید در این کمیسیون نیز از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی ۱۴ سرگرمی حرکتی مهارتی، ۳۳ سرگرمی فکری، ۱۷ نمونه آموزشی و کمک آموزشی و ۴ پرونده در گروه فرهنگی هنری قرار گرفت.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌ها در ۶ گروه ‌حرکتی مهارتی، آموزشی و کمک‌آموزشی، فکری، فرهنگی‌هنری، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه‌ای مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرد.

دبیرخانه شورای نظارت با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی و اسباب‌بازی‌ها، اقدام به تهیه فهرستی از اسباب‌بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه صنعت کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب‌بازی به جامعه تولیدکنندگان است به گونه‌ای که سرآغازی برای کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به رهنمودهای رهبر معظم انقلاب مبنی بر لزوم افزایش ابتکارهای تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مد نظر قرار گیرد.

برای مشاهده لیست اینجا کلیک کنید

 ثبت نام 
[]
ثبت‌نام اینترنتی شرکت در نمایشگاه تخصصی اسباب‌بازی آغاز شد

دبیرخانه‌ی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از علاقه‌مندان به شرکت در نمایشگاه تخصصی دست‌آوردهای صنعت اسباب‌بازی ایرانی دعوت کرد برای ثبت‌نام اینترنی اقدام کنند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تولیدکنندگان ایرانی می‌توانند برای شرکت در نمایشگاه تخصصی از ۴ تا ۲۵ آبان ۱۳۹۸ با مراجعه به نشانی http://irantoyfestival.ir فرم پیش‌ثبت‌نام  شرکت در این رویداد را تکمیل کنند.

بر اساس این فراخوان پس از پیش‌ثبت‌نام و تایید از سوی کمیته نمایشگاه تخصصی، متقاضیان شرکت در این بخش از اول تا دهم آذر باید نسبت به ثبت‌نام نهایی اقدام کنند تا میزان فضای فیزیکی لازم برای هر تولیدکننده در نمایشگاه مشخص شود.

در عین حال تولیدکنندگانی که دست کم یک مجوز تولید یا گواهی ثبت محصول از شورای نظارت بر اسباب‌بازی دریافت کرده و یا در انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی عضویت داشته باشند، از تخفیف برخوردار خواهند شد.

 براساس اعلام دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی تمامی اطلاعات مورد نیاز برای انجام مراحل پیش ثبت‌نام و ثبت‌نام نهایی در تارنمای دبیرجانه جشنواره ملی اسباب‌بازی قرار گرفته و در صورت نیاز به آگاهی بیشتر و پاسخ‌گویی به هرگونه ابهام درباره نمایشگاه تخصصی و بازار جشنواره شماره تلفن ۰۹۱۲۳۸۹۰۴۱۰ اختصاص یافته است.

گفتنی است نمایشگاه تخصصی اسباب‌بازی بدون فروش محصولات برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان می‌توانند در این بخش تنها تولیدات و مجموعه‌های خود را معرفی ‌کنند.

در عین حال بخش فروش محصولات در سالن سرای فیروزه، در مجموعه مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود و تولیدکنندگان می‌توانند محصولات خود را برای فروش به فروشگاه جشنواره تحویل دهند تا در فضایی به مساحت حدود ۷۰۰ مترمربع به فروش برسد.

بر همین اساس معرفی توان‌مندی‌های صنعت اسباب‌بازی ایران و تولیدکنندگان این حوزه، گردهم‌آیی فعالان بخش‌های مختلف این صنعت و ارائه توانایی‌ها و دست‌آوردهای صنعت اسباب‌بازی ایران، معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و نمونه‌ها به تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران و ایجاد زمینه توسعه صنعت اسباب‌بازی و تلاش برای ارتقای سهم این صنعت در بازار کشور از جمله اهداف برپایی این نمایشگاه عنوان شده است.

پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با همکاری انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی، شورای نظارت بر اسباب‌بازی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با شعار «تمرین زندگی» از ۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸ در محل مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون تهران برگزار می‌شود

 انتخاب اسباب بازی 
[ ]

 

 فراخوان رقابتی 
[ ]
فراخوان شرکت در بخش رقابتی جشنواره اسباب‌بازی منتشر شد

دبیرخانه پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از طراحان، ایده‌پردازان و تولیدکنندگان اسباب‌بازی دعوت کرد برای ثبت نام در بخش رقابتی این رویداد اقدام کنند.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، تمامی فعالان عرصه‌ اسباب‌بازی که طی بازه زمانی فروردین‌ ۹۷ تا شهریور ۹۸  محصولی را طراحی و یا تولید کرده‌اند تا ۳۰ آبان ۱۳۹۸ فرصت دارند تا دو نمونه از محصول خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال کنند.

بر اساس این فراخوان مسئولیت کمیته داوری پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی بر عهده شورای نظارت بر اسباب‌بازی است که با هدف شناسایی استعدادها و ایجاد فضای رقابت سازنده و هدف‌مند تلاش می‌کند مسیر حمایت از ایده‌ها و محصولات برتر را فراهم ‌کند.

بر همین اساس زمان داوری آثار رسیده به دبیرخانه آذر و اعلام نتیجه دی‌ ۱۳۹۸ هم‌زمان با برگزاری پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی اعلام شده است.

علاقه‌مندان برای دریافت فرم شرکت در بخش رقابتی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی و آگاهی بیشتر در مورد شرایط و چگونگی ثبت‌نام می‌توانند به پایگاه خبری کانون به نشانی www.kanoonnews.ir   و تارنمای شورای نظارت بر اسباب‌بازی به نشانی  www.toycouncil.com مراجعه کنند و در صورت نیاز با تلفن دبیرخانه به شماره ۰۲۱۸۸۰۸۵۸۳۳ داخلی ۲ و۴ تماس بگیرند.

دبیرخانه‌ی شورای نظارت بر اسباب‌بازی در تهران شهرک قدس- میدان صنعت، خیابان شهید حسن سیف روبروی خیابان ۲۲ مجتمع کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع است.

پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی ۷ تا ۱۳ دی‌ ۱۳۹۸ با شعار «تمرین زندگی» در مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران برگزار خواهد شد

جهت دریافت فراخوان اینجارا کلیک کنید 

جهت دریافت فرم شرکت اینجا را کلیک کنید

 معرفی جشنواره 5 
[]
مسئولان پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی معرفی شدند

مسئولان کمیته‌های پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی کانون پرورش فکری در احکام جداگانه‌ای از سوی دبیر این رویداد معرفی شدند.

به گزارش اداره کل روابط ‌عمومی و امور بین‌الملل، دبیر پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در این احکام آیدین مهدیزاده مدرس دانشگاه علم‌وصنعت و شهید رجایی، مدیرمسئول و صاحب امتیاز فصل‌نامه تخصصی هنر و طراحی صنعتی چهارباغ را به عنوان «مسئول کمیته طرح، برنامه‌ریزی و برگزاری رویدادهای پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی» و بهنام زنگی عضو هیات علمی دانشکده هنر دانشگاه تربیت مدرس و صاحب امتیاز و مدیر مسئول فصل‌نامه علمی پژوهشی پژوهش هنر را به عنوان «مسئول کمیته علمی»، معرفی کرد.

محسن حموله همچنین محسن رجبی نماینده انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی، مولف و مدرس در زمینه افزایش هوش مالی کودکان را به عنوان «مسئول کمیته برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت اسباب‌بازی ایرانی»، سیدامیرآقایی دبیر کارگروه رسانه و محتوای دیجیتال ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری را به عنوان «مسئول کمیته ترویجی بازی و اسباب‌بازی» و ویدا ملکی رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی را به عنوان «مسئول کمیته داوری» برای انتخاب طرح‌ها و اسباب‌بازی‌ها، منصوب کرد.

وی همچنین، شایان فروزنده‌دل طراح، پژوهش‌گر و مدیرعامل دو موسسه آموزشی‌ پژوهشی و تولیدی در زمینه اسباب‌بازی را به عنوان «مشاور برنامه‌ریزی دبیر جشنواره» و محمد صائبی مشاور و فعال فرهنگی را به عنوان «مشاور دبیر جشنواره در امور مربوط به سایر نهادها و سازمان‌ها» و قاسم مرادی مدیر مرکز آفرینش‌های فرهنگی و هنری کانون را به عنوان «مسئول کمیته پشتیبانی» این جشنواره معرفی کرد.

مسئولیت کمیته اطلاع‌رسانی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی نیز به عهده اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است.

جشنواره ملی اسباب‌بازی ۷ تا ۱۳ دی سال ۱۳۹۸ با رویکرد حمایت از کالای ایرانی و تحقق شعار سال «رونق تولید» و با هدف برقراری ارتباط میان طراحان، تولیدکنندگان و سرمایه‌گذاران در حوزه اسباب‌بازی با مشارکت انجمن تولیدکنندگان اسباب‌بازی ایران و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار می‌شود.

برگزاری نمایشگاه تخصصی دستاوردهای صنعت اسباب‌بازی با حضور دست‌اندرکاران صنعت اسباب‌بازی، برگزاری نشست‌ها، کارگاه‌ها و همایش علمی و همچنین برپایی نمایشگاهی با حضور سازمان‌ها و نهادهای دولتی و مردمی برای ترویج و توسعه کاربردها و کارکردهای بازی و دیگر برنامه‌های این جشنواره است

 فراخوان ترویجی 
[]
دعوت از فعالان اسباب‌بازی برای شرکت در نمایشگاه ترویجی

فراخوان پنجمین جشنواره ملی اسباب بازی و نمایشگاه ترویجی بازی از سوی اداره‌کل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان منتشر شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، دبیرخانه‌ی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی از تمامی سازمان‌ها، نهادها، شرکت‌ها، موسسه‌ها و سازمان‌های دولتی و مردم‌نهاد ارایه دهنده خدمات بازی محور دعوت کرده تا در این نمایشگاه شرکت کنند.

هم‌چنین بر اساس این فراخوان فعالان حوزه‌ی مشاوره بازی، بازی درمانی، آموزش از طریق بازی، برگزارکنندگان مسابقات و رویدادهای مرتبط، مدارس و مهدکودک‌های بازی‌محور، موزه‌های اسباب‌بازی و شتاب‌دهنده‌ها «استارت‌آپ» ‌هایی که در ترویج و آموزش بازی برای کودکان و نوجوانان فعالیت می‌کنند، نیز می‌توانند در این نمایشگاه حضور داشته باشند.

پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با شعار «تمرین زندگی» از ۷ تا ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مرکز آفرینش‌های فرهنگی‌هنری کانون در خیابان حجاب تهران برگزار می‌شود.

پیش‌ثبت‌نام شرکت در نمایشگاه ترویجی بازی و اسباب‌بازی از روز ۲۰ مهر در تارنمای پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی به نشانی www.playpromotion.ir آغاز می‌شود و تا روز ۱۱ آبان ۱۳۹۸ ادامه خواهد داشت.

علاقه‌مندان برای آگاهی بیشتر از شرایط و مقررات فراخوان می‌توانند به پایگاه خبری کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان به نشانی: www.kanoonnews.ir مراجعه کنند و در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۰۰۵۲۲۹ در روزهای کاری از ساعت ۹ تا ۱۷ تماس بگیرند

 

 چهارمین 
[ ]
نتایج چهارمین کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی اعلام شد

نتایج چهارمین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز سال ۱۳۹۸ از سوی دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی اعلام شد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این کمیسیون ۱۳۸ پرونده مورد بررسی و صدور رأی قرار گرفت که از این میان ۶۸ نمونه مجوز تولید دریافت کرد و ۳۸ پرونده به ثبت رسید و با واردات ۲۵ اسباب‌بازی و یک پرونده «اتاق رازگشا» نیز موافقت شد.

بر اساس این گزارش پرونده‌های ثبتی حاصل از این کمیسیون از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی‌ها، دو نمونه در گروه حرکتی و مهارتی، هفت پرونده در گروه آموزشی و کمک‌آموزشی، هشت سرگرمی در گروه فکری، ۱۹ پرونده در گروه فرهنگی‌هنری و دو مورد در گروه کمک‌درمانی قرار دارد.

هم‌چنین از مجموع ۶۸ پرونده‌ای که مجوز تولید گرفت نیز ۱۴ اسباب‌بازی حرکتی و مهارتی، ۳۳ مورد در گروه فکری، ۱۷ سرگرمی آموزشی و کمک‌آموزشی و ۴ پرونده در گروه فرهنگی هنری قرار گرفت.

در حال حاضر اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های در شش گروه ‌حرکتی و مهارتی، آموزشی و کمک‌آموزشی، فکری، فرهنگی‌هنری، کمک درمانی، الکترونیکی و رایانه‌ای مورد بررسی و صدور رأی قرار می‌گیرد.

گفتنی است، دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی اقدام به تهیه فهرستی از اسباب‌بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه از صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

هدف از این کار، معرفی طراحان اسباب‌بازی به‌ویژه جوانان به جامعه تولید کنندگان است تا سرآغاز کار جدید و افزایش تولیدات ارزنده داخلی در کشور باشد امری که با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر لزوم افزایش ابتکارات تولیدکنندگان، استقلال اقتصادی و افزایش ثروت ملی باید بیشتر مد نظر قرار گیرد

جهت مشاهده لیست اینجا را کلیک کنید 

 زرین تو 
[ ]
لزوم تقویت ارتباط میان طراحان و تولیدکنندگان اسباب‌بازی

معاون تولید کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در بازدید از کارخانه تولید اسباب‌بازی «زرین‌تویز» بر لزوم تقویت ارتباط میان طراحان و تولیدکنندگان این حوزه تاکید کرد.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، حسین ربانی‌غریبی با تاکید بر این موضوع گفت: با توجه به استقرار دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی در کانون و نقشی که این مجموعه در حوزه‌ی طراحی، تولید، واردات و صادرات اسباب‌بازی در کشور دارد همواره تلاش کرده کیفیت محتوایی تولیدات داخلی را تقویت کند و هیچ‌گاه نقش سلبی و بازدارنده‌ای در این صنعت نداشته باشد.

ربانی در ادامه با اشاره به نزدیک شدن به زمان برگزاری پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی در این زمینه‌ بر ضرورت شرکت تمامی فعالان این عرصه در این رویداد ملی تاکید کرد.

وی افزود: جشنواره ملی اسباب‌بازی زمینه‌ای بسیار مساعد و مناسب برای گردهم‌آمدن طراحان، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و سرمایه گذاران داخلی و خارجی است.

علی‌حسین عیوضی بنیان‌گذار شرکت تولیدی زرین‌تویز «zarrin toys» یکی از دغدغه‌های مهم این صنعت را نبود زمین یا شهرک صنعتی تخصصی برای اسباب‌بازی در حومه استان تهران عنوان کرد و گفت: اگر دولت برای تولیدکنندگان بزرگ در این زمینه تسهیلاتی را فراهم کند به سرعت تغییرات چشم‌گیری در عرصه تولید شاهد خواهیم بود.

 

وی هم‌چنین یادآور شد: چهاردهه از فعالیت این شرکت می‌گذرد و در حال حاضر اسباب‌بازی‌های ما به کشورهای همسایه صادر می‌شود.

مهدی عیوضی نیز در زمینه چرخه‌ی تولید اسباب‌بازی‌های پلاستیکی، چگونگی ورود محصولات این تولیدی به بازار، نظام توسعه‌ی فعالیت‌های این شرکت از ابتدا تاکنون توضیح‌هایی ارایه کرد و از دغدغه‌های تولید اسباب‌بازی در ایران نیز سخن گفت.محسن حموله مدیرکل سرگرمی‌های سازنده و بازی‌های رایانه‌ای کانون نیز در این دیدار گفت: کانون در این سال‌ها نزدیک به ۳۰۰ عنوان اسباب‌بازی و سرگرمی تولید کرده و به عنوان تولیدکننده با تمامی دغدغه‌ها و ضرورت‌های این حوزه آشنایی دارد.

 

حموله هم‌چنین شرکت در جشنواره ملی اسباب‌بازی را بستری مناسب برای ارتباط بیشتر با متخصصان این حوزه، شرکت‌ها و نهادهای دولتی و اقشار گوناگون مردم در سطح جامعه دانست.

این بازدید روز ۱۷ مهر ۱۳۹۸ هم‌زمان با هفته‌ی ملی کودک برگزار شد و در پایان «منشور آینده» نیز به موسس این شرکت اهدا شد.

قرار است مدیران و کارشناسان کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف آشنایی بیشتر و حمایت از صنعت‌گران حوزه اسباب‌بازی از این پس از دیگر کارخانه‌های صنعتی تولید اسباب‌بازی نیز بازدید کنند.

گفتنی است ویدا ملکی رییس دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی نیز در این بازدید حضور داشت

 خبر 141کمیسیون 
[ ]
بررسی ۱۴۱ پرونده در کمیسیون شورای نظارت اسباب‌بازی

 سومین نشست کمیسیون ثبت طرح و صدور مجوز اسباب‌بازی کشور در سال ۱۳۹۸ به بررسی ۱۴۱ پرونده اختصاص یافت.

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، در این در کمیسیون برای ۴۰ پرونده ثبتی ۹۹ پرونده خواستار مجوز تولید و ۱ پرونده که از کمیسیون قبل منتقل شده بود رای صادر شد.

بر اساس این خبر از مجموع پرونده‌های ثبتی، ۲۵ مورد از نظر ثبت بدون مانع تشخیص داده شد که این تعداد از نظر گروه‌بندی اسباب‌بازی‌ها، ۵ نمونه در گروه حرکتی و مهارتی، ۵ سرگرمی آموزشی و کمک‌آموزشی، ۷ اسباب‌بازی در گروه فکری و ۸ مورد در گروه فرهنگی‌هنری قرار گرفت.

هم‌چنین ۷۹ پرونده در سومین کمیسیون سال ۹۸ مجوز تولید دریافت کرد که از نظر گروه‌بندی ۲۳ سرگرمی در گروه حرکتی و مهارتی، ۴۳ اسباب‌بازی فکری، ۱۲ مورد در گروه آموزشی و کمک‌آموزشی و ۱ پرونده در گروه فرهنگی و هنری قرار دارد.

در عین حال در این کمیسیون ۱۱ نمونه برای بررسی بیشتر به کمیسیون بعدی ارجاع داده شد، ۱۹ مورد مشروط و ۷ پرونده نیز رای نیاورد.

لازم به یادآوری است: شورای نظارت بر اسباب‌بازی در ۶ گروه ‌حرکتی‌مهارتی، آموزشی و کمک‌آموزشی، فکری، فرهنگی هنری، کمک‌درمانی، الکترونیکی و رایانه‌ای پرونده‌ها را بررسی می‌کند.

با توجه به سیاست‌های حمایتی و هدایتی و به‌منظور معرفی ایده‌ها، طرح‌ها و تولیدات داخلی، دبیرخانه شورای نظارت بر اسباب‌بازی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اقدام به تهیه فهرستی از اسباب‌بازی‌های جدید برای آگاهی جامعه صنعت اسباب‌بازی کرده است که از طریق رسانه‌های جمعی در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌گیرد

جهت مشاهده لیست کلیک کنید

 بنیاد ملی 
[ ]
مشارکت کانون در «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران»

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در برگزاری مسابقه «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» با بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای همکاری می‌کند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین‌الملل کانون، شرکت‌کنندگان در این مسابقه می‌توانند مراحل ابتدایی این رقابت علمی را در ۹ شهر بزرگ کشور انجام دهند.

ثبت‌نام در مسابقه‌های «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران»، از روز ۹ تیر آغاز شده است و تا ۱۰ مرداد ۱۳۹۸ ادامه دارد.

«جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» امسال در ۸ رشته‌ PES 19، FIFA 19، DOTA 2، کلش رویال، کوییز آو کینگز، کانتر استرایک، پسرخوانده و بازی جدی «مغزینه» برای کودکان و نوجوانان ۳ تا ۱۸ سال و همچنین بزرگسالان ۱۸ سال به بالا برگزار خواهد شد.

ثبت‌نام زودهنگام تا تاریخ ۳۱ تیر شامل ۲۰ درصد تخفیف خواهد شد و پس از این تاریخ، میزان تخفیف به‌صورت پلکانی کاهش می‌یابد.

«لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران» نام قبلی این رویداد علمی بود که پیش از این ۵ دوره آن برگزار شد و اکنون نام آن به «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» تغییر یافته است.

بر اساس این خبر، بانوان می‌توانند در تمامی هشت رشته‌ی‌ مسابقه‌ها ثبت‌نام کنند. با این وجود مسابقه‌های بانوان در رشته‌های فوتبالی FIFA19 و PES19  در صورت رسیدن به حد نصاب به‌صورت جداگانه برگزار می‌شود که حد نصاب تعیین شده در این رشته‌ها ۶۴ نفر است.

در عین حال، با تسهیلات جدید در نظر گرفته‌ شده برای این دوره از مسابقه‌ها، شرکت‌کنندگان رشته‌های FIFA 19 و PES 19 در استان‌های مختلف می‌توانند به جای حضور در شهر تهران در یکی از ۹ شهر قم، شیراز، اصفهان، یزد، مشهد، تبریز، زاهدان، اهواز و بوشهر مسابقه دهند و در صورت راه‌یابی به مراحل نهایی برای برگزاری مسابقه‌های پایانی به تهران مراجعه کنند.

داوطلبانی که قصد دارند مراحل ابتدایی مسابقه‌ها را در یکی از این ۹ شهر انجام دهند هنگام ثبت‌نام باید بلیت مربوط به همان حوزه استانی را انتخاب کنند.

مسابقه‌های «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» از روز ۲ شهریور آغاز می‌شود و محل برگزاری این رقابت‌ها مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان واقع در خیابان حجاب تهران خواهد بود.

گفتنی است نفرهای برتر این دوره از مسابقه‌ها به رقابت‌های جهانی اعزام می‌شوند.

علاقه‌مندان برای ثبت‌نام در این رقابت‌ها می‌توانند به پایگاه رسمی برگزاری مسابقه‌ها به نشانیIrangamecup.com مراجعه کرده و با انتخاب رشته مورد نظر خود در این دوره از مسابقه‌ها شرکت کنند

صفحه:   تعداد كل ركوردها : 262  تعداد ركورد در صفحه:
صفحه اصلي ارتباط با ما در باره ما نقشه سايت